Gümrük işlemleri, uluslararası ticaretin ayrılmaz bir parçasıdır ve doğru bir şekilde yönetilmesi, işletmelerin rekabetçi avantajını koruması açısından hayati öneme sahiptir. IGL Global Lojistik olarak, 28 yıllık başarılı geçmişe sahip kardeş kuruluşumuz bünyesinde yer alan Gümrük Müşavirliği Hizmeti ve Danışmanlığı birimi, Türkiye'nin her ölçekteki sanayicisi, ithalatçısı ve ihracatçısına profesyonel destek sağlamaktadır.

IGL Global Lojistik'in Gümrük Müşavirliği birimi, ilkeli yönetim anlayışı, genç, dinamik, deneyimli ve bilgili Gümrük müşavirleri, müşavir yardımcıları ve uzman personeliyle hizmet vermektedir. Güncel teknoloji yatırımlarıyla donatılan ve inovasyona önem veren alt yapısıyla, uluslararası iş ağına hizmet sunabilme yetkinliğine sahip bir kuruluştur.

İstanbul merkezli Yönetim ve Operasyon hizmetlerimizin yanı sıra, iş yükü yoğun olan il ve ilçelerdeki gümrük idarelerindeki şube ve irtibat ofisleri aracılığıyla Gümrük Müşavirlik Hizmetleri sunmaktayız. Bu sayede, müşterilerimize Türkiye'nin dört bir yanında etkin bir şekilde hizmet verebilmekteyiz.

Gümrük işlemlerimiz, Gümrük İdareleri'ne özel olarak geliştirilen EDİ (ara yüz yazılımı), PC GÜMRÜK NAKLİYATI, MEVZUAT NET ve GÜNLÜK RESMİ GAZETE sistemlerini kullanarak yürütülmektedir. Gümrük işlemleri, genellikle bir hafta içerisinde tamamlanmakta ve faturası kesilmiş bir şekilde müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu süreçlerin akışı haftalık olarak takip edilmekte ve herhangi bir değişiklik olduğunda MEVZUAT SİSTEMİMİZ aracılığıyla müşterilerimize bildirilmektedir.

 

Biz Sizi Arayalım